אטרקציות בכותל

 

בר המצווה מסמל עבור כל ילד או נער שלב חשוב בחייו. עבור הוריו מדובר במעבר מילדות לנערות, מילד פוחז ושובב הופך באחת בנם היקר של ההורים לנער שמקבל עליו אחריות ועול תורה. גם עבור משפחות דתיות וגם עבור משפחות מסורתיות או חילוניות מסמל בר המצווה שלב חשוב וכל משפחה רואה בטקס תכנים מעט שונים. ברור שעבור משפחות דתיות קבלת עול תורה היא הדבר המרכזי ביותר בעוד שמשפחות דתיות מזהות את הטקס כשלב מעבר מילדות לבגרות וכראשיתו של גיל ההתבגרות של ילדם.

 

לא נס לחו
כך או כך, בכל משפחה נחשב טקס בר המצווה מאורע גדול וחשוב והורים עושים כל שביכולתם כדי לאפשר לבנם לקבל את הטקס היפה והמכובד ביותר. נכון שבשנים האחרונות שינם לא מעט חידושים בתחום של בר מצווה  אולם ישנם דברים שלעולם לא נס לחם וכך הדבר בהקשר של בר מצווה בכותל המערבי. הכותל המערבי מסמל עבור כולנו, דתיים וחילוניים כאחד מקום של קדושה, מקום של חיבור בינינו ובין אלוהים, מקום שבו כולנו מתאספים כדי לבקש בקשות ולהביע משאלות.

 

מהו הכותל?
הכותל המערבי ממס את כולנו וגורם לנו לחוש מחוברים זה לזו בעת שאנו עומדים מול הקיר העתיק שידע הרבה תהפוכות במהלך ההיסטוריה. משום כך קיום בר מצווה בכותל המערבי מחשב דבר שמקובל על כולם ומרגש את כל המגזרים- חרדים, דתיים, מסורתיים ואפילו חילוניים גמורים. כאמור כל אחד רואה בכותל את עצמו ואת משאלותיו וזהו אולי הייחוד הגדול של הקיר הזה. לא עוד קיר רגיל אלא מצבה להיסטוריה חיה ופועמת, למאורעות חשובים שקרו בירושלים וללבם של כל האנשים שנושאים עיניהם לקיר המופלא הזה.

 

לגוון את הטקס

בר מצווה בכותל מאפשרת לחבר חדש וישן וליצור מאורע מיוחד ומרגש. לכאורה נראה כי מדובר בטקס סטנדרטי שחוזר על עצמו, אולם גם בכותל ניתן לגוון את הטקס ולתבל אותו במעט מהמטעמים המיוחדים שמציעה ירושלים. אחד הדברים שניתן להוסיף לטקס הוא להקת נגנים או מעגל מתופפים שילוו את חתן בר המצווה בדרכו לטקס ובסיומו. ניתן לשלב גם סיור אווירתי בעיר העתיקה ובבתי הכנסת הייחודיים שלה. מובן שלאחר סיום הטקס ניתן ליהנות מארוחת צהריים עשירה ומפנקת באחת המסעדות הירושלמיות. רבים מחפשים מסעדה בכותל לסיום היום, ותוכלו למצוא לא מעט כאלה באזור הכותל.

 

אלו שקראו מאמר זה, התעניינו גם ב: למה לחגוג בכותל?

אטרקציות בכותל

053-941-9144​