חוויה בלתי נשכחת: בר מצווה בכותל

 

 

מה הופך כל אירוע בר מצווה בכותל לחוויה בלתי נשכחת.. 
וגם המלצה שתסייע להיערך לקראת הטקס

 

במשך מאות שנים היווה הכותל המערבי בירושלים סמל להשראה ולהערצה עבור יהודים בכל רחבי העולם. הכותל מסמל את כוחה ועצמתה של מדינת ישראל. האתר מתאפיין באווירה יוצאת דופן של אחדות וקדושה; אווירה שיוצרת חוויה בלתי נשכחת עבור כל נער החוגג בר מצווה ושאר בני המשפחה המתרגשים יחד איתו. כל חגיגה של בר מצווה בכותל מהווה מעין חוליה נוספת בשרשרת של מסורת, שהולכת ונבנית במשך דורות רבים. 

 

מדי שבוע נרשמת בכותל נוכחות ערה של משפחות שמגיעות על מנת לחגוג שם את טקס בר המצווה. לכן, במסגרת ההיערכות לאירוע בר מצווה בכותל, מומלץ להגיש בקשה על מנת לעלות לתורה בתאריך הרצוי ולהירשם מראש, על מנת שהמדריכים באתר יוכלו להיערך בנוחות ובהתאם. הרישום מראש מאפשר גם לבחור את השפה ואת סגנון התפילה, בין אם מעוניינים בסגנון הספרדי או בין אם בזה האשכנזי.  

 

ניתן לקיים את אירוע בר המצווה בכותל בימים בהם ניתן לעלות לתורה. אלה הם ימים בהם מתקיימת קריאה בספר התורה: בימי שני או חמישי, בראש חודש, בחול המועד סוכות ובחול המועד פסח. בימים בהם קוראים בתורה, בין השעה שבע בבוקר עד לשעה שלוש אחר הצהריים, נמצאים במקום מדריכים, שמסייעים לנערים העולים לתורה בעניינים הכרוכים בטקס. ניתן להיעזר במדריכים לצורך קביעת זמן התפילה והעליה לתורה, ניהול הטקס, הקריאה עצמה וכולי. 

איך נערכים לבר מצווה בכותל

053-941-9144​