מתופפים בכותל
 

למה לחגוג בר מצווה עם מעגלי מתופפים בכותל?
המעבר מגיל הילדות בבגרות בקרב העם היהודים מלווה בהתרגשות מיוחדת שמסמלת באופן רשמי את הפיכת הילד לנער. למרות שנערי בר המצווה נראים לעיתים מעט אדישים ומרוחקים, מבפנים ההתרגשות גועשת ותוססת. כדי לכבד את הרגע המשמעותי בו כל הקרובים נוכחים במעבר המהותי, מעגלי מתופפים בכותל הם טרנד שאף פעם לא מפסיק לרגש. המדריך שיעזור לכם לשאול את השאלות הנכונות כדי לסגור אירוע מכל הקצוות. 

מה זה אומר מעגלי מתופפים בעליה לכותל?
המילה המדויקת היא התרגשות. מעגל מתופפים המלווה את הילד בתהליך הייחודי הזה של הפיכה לנער ויש שיאמרו לגבר עם המון הנאה, שמחה ושירה מהמקורות היהודים. כל תשומת הלב מופנית למי שטרח ולמד ונמצא ביום המהותי הזה באור הזרקורים. מלבד התיפוף בכותל, אפשר להמשיך לאתרי מורשת אחרים בעיר בכל שעות היום, ואפילו לצקת תוכן עם סיורים בירושלים המשלב מוזיקה וביקור במקומות לבחירתכם.

מתי, כמה ואיך?
עולים לכותל לרגל עליה לבר מצווה כמובן רק בימי שני וחמישי, הימים בהם נהוג לעלות לתורה. כדאי להזמין את המלווים המתופפים לפחות 4-5 חודשים לפני התאריך המיועד כדי שאף אחד אחר לא יתפוס אותו וכמובן כדי להודיע בזמן למוזמנים שצריכים להתארגן בהתאם ללוח הזמנים. מבחינת מחיר, אין תשובה אחת מאחר ומלבד ליווי התיפוף עצמו, החברות מציעות מגוון שירותים שיכולים לכול חבילה מקיפה של ארגון בר מצווה בכותל עם תחבורה וליווי למשך כל היום בכמה אזורים או רק עד רחבת הכותל עצמה. 

מה אם אנחנו רוצים סגנון מסוים של מעגלי מתופפים?
אין בעיה! פיוטים בסגנון מרוקאי? לדינו? תורכי? זמירות עם טעמי עדות אשכנז? מעגלי מתופפים בעליה לכותל חיים כאן במדינה המאופיינת בקיבוץ גלויות ודואגים להתאים את האירוע באופן אישי לילד ולמשפחה. כמו כן, מומלץ לספר על הילד למפעילים בהרחבה כדי שילמדו על האופי שלו ויוכלו לנתב את הפעילות בהתאם אליו. לא משנה מה הסגנון, המראה תמיד יהיה מיוחד, על טהרת גווני התמימות והלבן עם ביגוד מקסים ואביזרים נלווים כמו כלי נגינה אחרים ושופר.  

כמה אנשים אפשר להזמין?
כמובן שזה תלוי בכם, אך ההמלצה היא להזמין את חוג המשפחה והחברים הכי קרובים כדי לשמור על אותנטיות של שמחה אמיתית לאורך כל הפעילות היומית. אירוע המוני מדי יהרוס מעט מאפקט הבייחד כי קשה לשמור על סבלנות לאורך זמן, במיוחד של ילדים. לכן, כמות האורחים האופטימאלית משתנה בהתאם לטווח הגילאים של האורחים. אם מדובר ביום מלא פעילויות, אל תשכחו ליידע את האורחים!

אפשר להפוך את היום הזה לחגיגת בר המצווה עצמה ולחסוך את האירוע הבנאלי במקום סגור. הזמינו את כל הקרובים ודאגו להסעתם ולארוחה, ואלי לסיור מאורגן. בכסף שתחסכו, תוכלו  להפתיע את הילד בטיול לחו"ל.


למאמר בנושא עליה לתורה בכותל:  לחצו כאן

מתופפים בכותל

053-941-9144​