סיורים בירושלים | סיורים בכותל

אולי תהיו מעוניינים לקרוא גם על:  אטרקציות בירושלים


חזרה לדף הבית

▪ סיורים בירושלים - מנהרות הכותל המערבי:

לאחר עבודת כפיים מפרכת אשר במהלכה מוצאו אלפי מטרים מעוקבים של עפר ופסולת, התגלתה מערכת תת קרקעית בנויה לתלפיות שרשרת רצופה של היסטוריה באבן מימי החשמונאים ועד ימינו.בחפירות נחשף הכותל המערבי במלוא הדרו ולמלוא אורכו כ-488 מטרים איתו נחשפו קטע רחוב מתקופת בית שני, תעלתמים חשמונאים מרהיבה ביופיה, חדרים, אולמות ציבור וממצאים ארכיאולוגיים. האתר עצמו הינו אבן שואבת החושפת לכולנו את הקשר העמוק שאנו חשים לירושלים. סיורים בירושלים הכולל בתוכו סיור במנהרות הכותל זו באמת חוויה עוצמתית שאסור לפספס.

משך הסיור: כשעה ורבע,
שפות: עברית, אנגלית​

מנהרות הכותל

▪ מרכז שרשרת הדורות:

המבקרים באתר עוברים דרך מסע מרתק וחוייתי ופוסעים בתוך חוליותיה השונות של השרשרת המוצגת באמצעות פיסלבזכוכית, משחקי תאורה ושמע בטכנולוגיה מהמתקדמות בעולם. בסיומו של הסיור נחשף הקהל לסיור המקפל בתוכו את סיפורנו שלנו בהיכל שכולו אור.

משך הסיור: כ-45 דקות,
שפות: עברית, אנגלית.

מרכז שרשרת הדורות

▪ חומות העיר העתיקה:

סיורים בירושלים כמעט תמיד כוללים גם סיור בחומות העיר העתיקה. ביום ירושלים אנו עורכים סיור ייחודי ועוצמתי בהדרכת צוות מקצועי ואיכותי) . הסיור בחומות העיר אפשרי משתי נקודות יציאה. האחת מאחורי מגדל דוד בצמוד לשער יפו, והשניה בשער שכם.במהלך המסלול היוצא משער יפו ניתן להתרשם מיופיה של ירושלים מחוץ לחומות, מהשכונות ימין משה ומשכנות שאננים, ומספר כנסיות מרכזיות כמו כנסיית הדורמיציון. במסלול היוצא משער שכם ניתן לצפות בשוק הערבי, מכנסיית גת שמנים, ומהקברים העתיקים בבית הקברות בהר הזיתים.

משך הסיור: 
שפות: 

חומות העיר העתיקה

▪ הסיור בעיר דוד:

עיר דוד הינה גבעה קטנה וקסומה השוכנת בסמוך לכותל המערבי. עיר דוד מציעה לבאים בשעריה ביקור ייחודי בעירם של מלאכים ונביאים, מקום כתיבתם של רוב פרקי התנ"ך. לסיור תצפית מדהימה, חומות וביצורים עתיקים, מנהרות מים תת קרקעיות אשר מובילים ישירות אל מימיו של מעיין הגיחון. נצעד לאור פסים בנקבת חזקיהו-מנהרת מים שללא ספר אחד מפלאי הטכנולוגיה הקדומה.

משך הסיור: 
שפות: 

הדיור בעיר דוד

▪ מרכז דוידסון:

מתוך מתחם הגן הארכיאולוגי ירושלים נמצא "מרכז דוידסון" לתצוגה ולהמחשה. מדובר במרכז תיירותי, מהחדישים בעולם, המשלב תצוגת תוכן ארכיאולוגי עם אמצעי מחשוב, תצוגה והמחשה חזותית. המרכז בנוי משורת גלריות, שהסיור לאורכן יוצר תחושה של "מעבר בזמן" בתקופות שונות.באמצעות מערכת של רמפות סיבוביות יוכלו המבקרים לרדת בהדרגה אל תוך החללים התת קרקעיים של ארמון מהתקופה האומיית. הירידה ההדרגתית מאפשרת למבקרים לחוות את התקופות הקדומות דרך שכבות האבן המשתנות של המבנה העתיק בד בבד עם צפייה בתצוגת התוכן הייחודית.

משך הסיור: שעה וחצי,
שפות: עברית, אנגלית.

מרכז דוידסון

▪ סיור בירושלים בעיר העתיקה:

העיר העתיקה משתרעת על פני קילומטר רבוע אשר בתוכו נמצאים הרובע היהודי, הנוצרי והמוסלמי, במהלך הסיור נבקר במגוון מקומות ואתרים כגון בית אריאל שרון, ביתו של מארק טווין, מעבר הויה דלרוזה המתחבר עם מנהרות הכותל ונסיים בתצפית "בית הצלם" תצפית 180 מעלות ייחודית ויחידה ממנה ניתן לראות את הר הבית בשלמותו וירושלים ככללותה.

משך הסיור: כשעה ורבע.

שפות:

סיור בעיר העתיקה

053-941-9144​