עליה לתורה בכותל

 

 

אז בשעה טובה ילדכם הגיע לגיל מצוות בו הוא חווה לראשונה את המעבר מילדות לנערות, או מנערות לבגרות. בחלוף שלוש עשר שנים, הנה הגיע הרגע בו בנכם נדרש לשאת בעול מצוות ולהפוך לאדם עצמאי יותר שעומד לרשות עצמו. השאלה שבדרך כלל נשאלת בסיטואציות אלו היא היכן הכי כדאי לערוך את טקס בר המצווה, האם למשל כדאי לקיים את טקס העלייה בבית הכנסת המקומי, או שאולי כדאי יותר לקיים אותו במקום באל אופי מיוחד כמו הכותל בירושלים.

מהם היתרונות של טקס עלייה לתורה בכותל?

בשורות הבאות נציג סקירה מלאה אודות כל היתרונות שבאים לידי ביטוי בטקס עלייה לתורה הנערך בכותל, ובהמשך חגיגת בר המצווה. כיום ישנו פלח לא קטן בכלל בקרב ציבור היהודים ברחבי העולם כולו שמעדיף לערוך את טקס העלייה לתורה בכותל מפאת הסיבה הפשוטה שמדובר במקום קדוש לכל הדתות ובפרט לדת היהודית. בקרב הנער המתבגר עשוי להתעורר אפקט מאד חזק ועוצמתי במהלך הטקס שכן מדובר במקום הנושא חשיבות רבה וכולל ערך מוסף בל יתואר.

כיצד לערוך את טקס המצווה בכותל?

מכיוון שגיל המצוות הינו גיל מורכב מאד במיוחד עבור הילד עצמו שחווה אותו מדי יום ביומו, טקס בר מצווה בכותל יכול להעניק לו ביטחון ואף לכוון אותו לקראת עשייה של מעשים טובים בעתיד. עם תום טקס העלייה שנערך בכותל ניתן להתחיל בחגיגות בר המצווה כאמור, המשלבת סעודה של ארוחה מצומצמת יחסית שעונה לשם סעודת שמחה. לאחר מכן מומלץ מאד לערוך סיור ברחבי הכותל ובעיר העתיקה ולחזור לחדרי האירוח במלון עם תום היום הארוך והמרגש שעבר על כל בני המשפחה וכלל המוזמנים.

קיום חגיגת בר המצווה באולם אירועים בירושלים

במידה ואתם מעוניינים לקיים את טקס העלייה לתורה בכותל ואילו את חגיגת בר המצווה באולם אירועים, העיר ירושלים מציעה לכם ליהנות משפע של אולמות אירועים יוקרתיים ואיכותיים בסביבה של הכותל והעיר העתיקה. חשוב לציין שאולמות אירועים בירושלים, להבדיל משאר האולמות שפזורים ברחבי הארץ, מאפשרים לערוך טקסים ואירועים המתאפיינים בעיצוב מיוחד במחירים אטרקטיביים ושווי נפש.
 

אולי תהיו מעוניינים לקרוא גם על: בר מצווה בעיר הקודש

עלייה לתורה בכותל

053-941-9144​