רעיונות לאטרקציות בכותל

 

היום המרגש הגיע, כולם מבקשים לברך במזל טוב את חתן הבר מצווה, חיוכים נזרקים לכל עבר ואתם מגיעים לכותל, מוקד המסיבה של ילד הבר מצווה. עם זאת, לצד העובדה שבחרתם במיקום מושלם עבור חתן הבר מצווה, טוב לדעת שיש מגוון טיפים אשר עשויים לעזור גם לכם להפיק מסיבה הרבה יותר מהנה. ובכן לא מדובר במערכת הגברה או על פיזור שולחנות אוכל, כי בכול זאת מדובר במקום ציבורי, אך כן יש מספר דברים עליהם ניתן להקפיד עבור חגיגה יותר מהנה. 

 

סוכריות והגברה

ראשית נתחיל מההתחלה, מומלץ ביותר לארגן הסעה משותפת לכלל המוזמנים, הן על מנת למנוע מצב של מאחרים (מקסימום כולם מאחרים ביחד) והן על מנת למנוע תיאומים מסובכים עבור מיקום המפגש. לאחר מכן יש להתחשב בפקקים, כאשר תמיד עדיף לקחת חצי שעה ספר כביטחון. לאחר שמגיעים לכותל מומלץ לשים רמקול קטן שמאפשר הגברה מינורית, וזאת על מנת לאפשר גם לאורחים שניצבים מאחור לשמוע את החתן קורא בתורה, ואף אין לשכוח לרגע להביא חופן נכבד של סוכריות, ולו כמות כפולה, עבור חלוקה לעוברי אורח. 

 

מעגל מתופפים

לאחר שנאמרו דברי ברכה ולאחר שהילד קרא בתורה, מוטב לשקול להכניס עוד אטרקציה כגון מעגל מתופפים בכותל, ולו על מנת לחבר למהות, לרגש ולעשות הרבה יותר שמח, ומי ששמע אי פעם מעגל מתופפים מבין כמה המוזיקה המופקת טהורה, נכונה ומתאימה לאירוע מרגש ברחבת הכותל. 

 

הגיעה השעה לאכול

כל אורח מצפה לארוחה, ועל כן מומלץ לברר מראש אודות מסעדות בעלות חדרי אירוח פרטיים, ואם אפשר אז גם עם נוף ליופייה של העיר ירושלים, כאשר חלופה נוספת היא לערוך ביחד פיקניק באחת מפינות החמד של העיר, כך שניתן להיות כולם ביחד ואף ליהנות מאינטראקציה יותר נעימה. 

 

ערך מוסף

אם לרגע נחזור לשהות במתחם הכותל עצמו, נציין שניתן יהיה לרענן את האירוע עם סיפורים בעלי ערך מוסף אשר נוגעים לבר מצווה, עם סיפורי גבורה שנוגעים לעם היהודי בהקשר לכותל ואף ניתן לתת הסבר מעמיק ומרתק אודות המנהג הקדום לערוך בר מצווה – כך שניתן ליצור קשר למקום, להיסטוריה ולמהות של האירוע. המון מזל טוב!

אולי יעניין אותך לקרוא גם על: בר מצווה בכותל

 

אלו שקראו מאמר זה, התעניינו גם ב: איך נערכים לבר מצווה בכותל?

רעיונות לאטרקציות בכותל

053-941-9144​